W rodzicielstwie najtrudniejsze jest pierwsze 40 lat

Żeby pokazać, że rodzicielstwo wcale nie musi być takie trudne z naszej pasji powstała Szkoła Rodzenia Bobasek.

Naszym celem jest przygotowanie obojga rodziców do rodzicielstwa poprzez udział w  teoretycznych jak i praktycznych zajęciach prowadzonych przez doświadczone położne.

W trakcie spotkań zarażać Was będziemy swoim entuzjazmem, pokazywać blaski i cienie rodzicielstwa. Małe grupy oraz klimat, jaki panuje podczas zajęć, pozwalają na zawarcie nowych przyjaźni.

Dlaczego Szkoła Rodzenia Bobasek?

Ukazujemy poród jako zadanie, w którym świadome, czynne i sprawne uczestnictwo obojga rodziców daje im szansę przeżycia wielkiej przygody. Preferujemy postawę zaufania do natury i instynktu, które mobilizują siły, jakimi dysponuje kobieta podczas porodu.Jednocześnie przybliżamy najnowsze środki łagodzenia bólu stosowane w szpitalu, by kobiety z niskim progiem bólowym mogły świadomie wybrać formę porodu, jaka im odpowiada – naturalnego lub znieczulonego.

Uczymy technik oddychania, by rodząca kobieta dotleniała dziecko podczas trudnej drogi narodzin. Uczymy Tatusiów kąpać i pielęgnować delikatną skórę swojego bobasa, by kąpiel była przede wszystkim czasem tworzenia więzi i zabawy. Uświadamiamy jak ważną role odgrywa ojciec w tych ważnych dla całej rodziny chwilach jakim jest poród oraz pierwsze momenty z maluchem.

Pokazujemy różnice psychiki kobiety i mężczyzny, by młodzi rodzice mogli przetrwać konflikty i kryzysy, jakie towarzyszą małżonkom na różnych etapach ich życia.

Dla lepszego komfortu

Zajęcia odbywają  są w godzinach przed i popołudniowych aby każdy z Was mógł wybrać dogodny termin, najlepszy dla siebie. Możesz przyjąć sama lub z osobą towarzyszącą- zależy nam abyś czuła się jak najbardziej komfortowo. W naszej szkole rodzenia nie przepadnie Ci żadne spotkanie, jeżeli nie możesz skorzystać z któregoś z nich, poinformuj nas o tym a nadrobisz zaległości na kolejnym kursie w innej grupie, możemy również ustalić harmonogram indywidualnie dostosowany do twoich potrzeb.

Zdobyta w  Szkole Rodzenia Bobasek wiedza teoretyczna na temat ciąży, porodu, połogu i pielęgnacji noworodka, jak również praktyczne ćwiczenia mają pomóc kobiecie w słuchaniu i rozumieniu tego, co w tym jednym z najważniejszych momentów w życiu mówi jej ciało. Położne starają się złagodzić lęki przyszłych matek, uspokoić i uświadomić naturalność stanu, w jakim znajduje się kobieta w ciąży, a przede wszystkim przygotować obojga rodziców do rodzicielstwa.

Program Szkoły Rodzenia Bobasek

Jeżeli wielkimi krokami zbliża się wyjątkowy moment w Waszym życiu i niebawem powitacie nowego członka rodziny skorzystajcie z naszej szkoły rodzenia. Zapewne macie wiele pytań, wątpliwości, na które chętnie odpowiemy. Uczestnicząc w spotkaniach otrzymacie niezbędne informacje, które pomogą Wam przeżyć niezapominane chwile podczas narodzin Waszego maleństwa oraz nauczymy was jak radzic sobie w nowej jak że cudownej dla was roli.

Nasz program obejmuje cykl wykładów na temat:

• rozwoju płodowego dziecka
  • przebiegu ciąży
  • porodu i połogu
  • odkrywa techniki naturalnego karmienia piersią
  • przedstawia korzyści płynące z karmienia piersią maleństwa

Dodatkowo:

• zawiera praktyczną naukę opieki nad noworodkiem, jego kąpieli i pielęgnacji
  • dajemy Wam również możliwosc skorzystania z konsultacji z neonatologiem, fizjoterapeuta

Zapisz Się Na Bezpłatny Kurs

Wybierz dogodny termin i skorzystaj z kursów jakie oferuje Szkoła Rodzenia Bobasek.